Борбен Саутхемптън измъкна точка от Тотнъм в мач с шест гола
Без победител в страхотен двубой на "Сейнт Мери Стейдиъм"

Отборите на Саутхемптън и Тотнъм изиграха един от най-вълнуващите двубои през сезона във Висшата лига. Срещата от 28-ия кръг на английското първенство завърши наравно 3:3. Феновете на “Сейнт Мери Стейдиъм” видяха как техните любимци се връщат от два гола назад в заключителните 15 минути, за да стигнат до точка.

Тотнъм поведе в края на първото полувреме чрез Педро Поро, който вкара първия си гол в Премиър Лийг. Секунди след началото на втората част Че Адамс възстанови равенството.

В 65-ата минута Хари Кейн бе на точното място, за да засече подаване на Кулушевски – 1:2. Десет минути след това Иван Перишич със страхотен шут направи резултата 1:3 и сякаш интригата бе приключила.

Две минути по-късно Тио Уолкът върна “светците” в мача – 2:3. В добавеното време Саутхемптън получи дузпа и капитанът Джеймс Уорд-Праус бе безгрешен, отбелязвайки за крайното 3:3.

Със спечелената точка Саутхемптън събра 23 пункта в актива си – остава на две от спасителната зона. Тотнъм пък има 49 точки на 4-ата позиция в таблицата.

В друг двубой от Висшата лига, Лийдс спечели гостуването си на Уулвърхемптън с 4:2. “Лисиците” се измъкнаха от опасната зона и вече са 14-ти с 26 точки.