Борнемут надви Нотингам и се завърна във Висшата лига
"Черешките" обратно в английския елит след минимален успех

Борнемут победи Нотингам с 1:0 у дома в отложен мач от 33-ия кръг на Чемпиъншип. С този успех “черешките” си гарантираха директна промоция във Висшата лига. Те водиха битка с Нотингам за второто място, като със спечелените три точки тази вечер домакините вече имат шест пункта повече от Форест и няма как да бъдат изместени от позицията си, тъй като до края на сезона остава един кръг.

Големият герой за Борнемут тази вечер бе Кийфър Мур. 29-годишният уелски нападател се разписа в 83-ата минута след асистенция на Билинг. “Черешките” бяха по-добрият отбор и си заслужиха победата. Борнемут изигра страхотно второ полувреме, за да пребори съпротивата на Форест.

Нотингам ще води битка в плейофите за класиране във Висшата лига. Сигурен за участие в плейофите е и Хъдърсфийлд, докато Шефилд Юнайтед, Лутън, Мидълзбро и Милуол се борят за две места