Борусия доближи Байерн на шест точки след успех над Унион Берлин
Марко Ройс бе главното действащо лице

Борусия Дортмунд се справи с Унион Берлин и го победи с 3:0 в мача им от 22-ия кръг на Бундеслигата.

В 18-ата минута Ройс получи възможност да стреля от близка дистанция и изпрати в мрежата топката, която мина между краката на стража на домакините Андреас Луте.

Седем минути по-късно Ройс за втори път порази целта, отново с изстрел близко разстояние.

През второто полувреме Рафаел Герейро добави още едно попадение за гостите в71-ата минута. Той се разписа, след като младият талант Джуд Белингам успя от аутлинията отдясно на вратата на столичани да потърси подаване, стражът Луте не реагира по най-стабилния начин и Рафа Герейро успя да играе с топката и да я насочи във вратата.

Така „вестфалци“ се възползваха от вчерашната грешка на лидера Байерн и намалиха изоставането си на 6 точки. Баварците загубиха Бохум с 2:4. В същото време Унион Берлин остава на шеста позиция в подреждането с 34 точки.