"Жълто-черните" вече са водачи във временното класиране на германското първенство.

Един от най-сериозните претенденти на Байерн Мюнхен за титлата в Бундеслигата през този сезон – Борусия Дортмунд, записа осма поредна победа в първенството.

Успехът на “жълто-черните” дойде над друг от водачите в таблицата – РБ Лайпциг.

Футболистите на Един Терзич се наложиха с 2:1 над своя съперник на “Сигнал Идуна Парк”.

Първото попадение в срещата падна в 21-ата минута, когато Марко Ройс бе точен от дузпа, а малко преди това гол на Юлиан Брандт в 13-ата минута бе отменен за игра с ръка.

Емре Джан удвои аванса на домакините в 39-ата минута, а за РБ Лайпциг бе точен Емил Форсберг в 74-ата минута.

С тази победа Борусия Дортмунд вече измести Байерн от лидерската позиция и има в актива си 49 точки, докато “червените бикове” са на 4-ото място с 42 пункта.

На “жълто-черните” предстои сблъсък с Челси от Шампионската лига на 7-ми февруари, а след това е двубоят с Шалке от шампионата. РБ Лайпциг пък в следващия кръг ще играе с Борусия Мьонхенгладбах.