Борусия Мьонхенгладбах се на наложи над Волфсбург
Разликата между двата тима в класирането е едва 4 точки

Борусия Мьонхенгладбах успя да спечели домакинството си на Волфсбург с 2:0. Възпитаниците на Даниел Фарке продължават борбата си за класиране в евротурнирите.

Волфсбург имаше шанса да поведе още в 10-та минута, но тогава гола на Омар Мармуш бе отменен от ВАР. След този момент на късмет за Борусия, те успяха да обърнат нещата в своя полза и да поведат в 34-та минута с гол на Минполе, на когото асистира френския национал Маркус Тюрам. Именно нападателят отбеляза втория гол в мача в 63-та минута след пас на Аласан Плеа.

Трите точки може да се окажат полезни за Борусия в битката за евротурнирите. “Черно-белите” имат актив от 35 точки, но изостават на осем от 6-тия Байер Леверкузен. Волфсбург се стремят към същата цел и за момента са с два пункта по-близо до нейното осъществяване от съперника си в днешния двубой.