Ботев (Пд) и Марица с интересно 2:2 преди рестарта
Красива игра и голове между двата отбора

Ботев (Пловдив) и Марица завършиха 2:2 в контрола преди подновяването на efbet Лига и Втора лига.

В 18-ата минута Ботев излезе напред в резултата. Джеймс Ето’о стреля от далечно разстояние, а Илия Николов не се намеси по най-добрия начин и допусна лек гол. Мариян Тонев отбеляза красиво попадение в 36-ата минута, като дори феновете на “жълто-черните” ръкопляскаха, но страничният съдия сигнализира за засада и голът бе отменен.

В 53-ата минута “пиратите” получиха възможност да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Мариян Тонев.Радостта на Марица обаче бе кратка, след като само 180 секунди по-късно Дилан Мертенс отново изведе своя тим напред в резултата с плътен удар от границата на наказателното поле.

В 71-ата минута футболистите на Марица организираха светкавична контраатака, при която Домовчийски се оказа на върха на нападението и възстанови паритета.