Ботев Пд се провали и срещу Локомотив Сф на “Колежа” (ВИДЕО)
Футболистите на Бруно Балтазар пак разочароваха пред своите фенове.

Локомотив София прекъсна негативната си серия, след като надделя с 2:0 над Ботев Пловдив на стадион „Христо Ботев“ в двубой от 32-рия кръг на efbet Лига.

Така “железничарите” записаха най-после победа и влошиха положението на “канарчетата”, които пък отново инкасираха поражение на “Колежа”.

“Жълто-черните”, които наскоро анонсираха, че се разделят със своя старши треньор Бруно Балтазар в края на сезона, са още в търсене на първото си попадение на обновения си стадион.

Още в 8-ата минута гостите успяха да излязат напред в резултата, но голът на Алан Диаш бе отменен от ВАР заради нарушение преди това срещу вратаря Георги Аргилашки.

С хубав рейд Карлос Франса отбеляза за Локомотив София в края на първото полувреме, а Станислав Костов в 74-ата минута оформи крайния резултат на таблото.

Ботев Пловдив – Локомотив София (0:2)

0:1 Карлос Франса (44′)

0:2 Станислав Костов (74′)

Стартовите състави на двата отбора:

Ботев Пловдив: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 9. Мартин Секулич, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Етоо, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 20. Антонио Перера, 24. Джаспър Ван Хертъм

Старши треньор: Бруно Балтазар

Локомотив София: 1. Бабукар Гайе, 13. Селсо Рапосо, 89. Матеус Дуарте, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко, 26. Красимир Милошев, 44. Божидар Кацаров, 70. Димо Бакалов, 39. Антонио Вутов, 5. Дейвид Малембана, 11. Карлос Франса

Старши треньор: Станислав Генчев