Ботев Пловдив изненада Черно море във Варна
"Канарчетата" се утвърдиха в топ 10 на класирането

Ботев Пловдив постигна изненадваща победа над Черно море с 2:1 като гост в мач от 22-рия кръг на efbet Лига на стадион „Тича“ във Варна. “Жълто-черните” бяха аутсйадери според букмейкърите, но се поздравиха с победа срещу силен домакин.

Красиан Колев и Уме Емануел вкараха попаденията за тима на Бруно Балтазар, а точен за “моряците” бе Мазир Сула. Ботев Пловдив игра около 30 минути с човек по-малко, след като Нади бе изгонен в 64-ата, но успя да задържи аванса си и да вземе важни три точки.

Победата на “Тича” утвърди Ботев Пловдив в 1оп 10 на класирането на efbet Лига. “Канарчетата” събраха 26 точки и имат шест повече от 11-ия Берое. Черно море пък остана с 36 пункта на 5-ата позиция в таблицата.

Ботев откри резултата в 7-ата минута, когато Бароан намери по чудесен начин Красиан Колев и младият футболист преодоля Иван Дюлгеров за 0:1.

Черно море отговори в 18-ата минута, когато Мазир Сула изравни. Халфът имаше късмет топката да попадне в него след рикошет във Виктор Генев, като французиът насочи топката във вратата на Хидайет Ханкич – 1:1.

В 38-ата минута Дюлгеров отрази опасен удар на Уме Емануел. В края на първата част Бароан не успя да вкара на празна врата и резултатът на почивката бе 1:1.

В 50-ата минута Ботев Пловдив поведе. Бароан се отличи с втора систенция – този път кам Уме Емануел, който реализира с шут по диагонала – 1:2.

В 63-ата минута Точукву Нади бе изгонен и гостите останаха с човек по-малко. Младият халф получи втори жълт картон и направи задачата на своите съотборници по-трудна.

Все пак “жълто-черните” устояха на натиска на съперника си до последния съдийски сигнал. Вратарят на гостите Хидайет Ханкич направи куп спасявания и помогна на своя тим да спечели трите точки във Варна.