Ботев Пловдив записа победа в първата си контрола в Турция
"Канарчетата" надвиха украинския Металист Харков

Ботев Пловдив спечели с 2:1 срещу Металист Харков в първата си контрола от лятната подготовка в Бурдур. Емануел Току и Антоан Бароан отбелязаха попаденията за “жълто-черните” през второто полувреме.

Преди срещата футболистите на Ботев подкрепиха своя съотборник Тодор Неделев. Те излязоха с фланелки с надпис “С теб сме, Тоше!” в подкрепа на капитана на тима, който се възтановява след претърпяната операция след травмата, която получи при катастрофата на националите в Тбилиси.

Първото полувреме на срещата не предложи много положения и попадение не бе отбелязано. Току отрки от пряк свободен удар в 56-ата минута, а Бароан удвои от дузпа в 70-ата минута.

Малко след това Металист върна един гол с глава след центриране от ъглов удар. В 85-ата минута украинците можеха да стигнат до реми, но удар от около 30 метра срещна страничната греда на вратата на Ботев.

Следващата контрола на Ботев Пловдив е другата събота от 20:00 ч. срещу Янтра.

Стартов състав на Ботев Пд: Ханкич, Генев, Супрайен, Нади, Мертенс, Чернев, Минков, Ето’о, Тонев, Току, Бароан.