Божинов игра половин час за победа на Септември, спечели дузпа
Вторият тим на ЦСКА 1948 игра повече от час с 10 футболисти

Столичният Септември надделя над дублиращия отбор на ЦСКА 1948 с 3:2 в среща от 23-ия кръг на Втора лига, в който дебют направи Валери Божинов.

Бившият национал изигра ключова роля за успеха на Септември, спечелвайки дузпа.

Тимът на Божинов излезе напред в средата на първата част с гол на Мартин Ачков. Гостите обаче отказаха да развеят бялото знаме и макар и с човек по-малко след директния червен картон на Емануил Личев в 26-ата стигнаха до пълен обрат.

В 33-ата минута Стоян Стоичков изравни, а не след дълго Стелиян Добрев направи резултата 1:2, разписвайки се от дузпа.

Божинов се появи в игра в 64-ата минута, а още в първата атака, в която взе участие бе фаулиран в наказателното поле.

11-метровият наказателен удар бе точно реализирана от Атанас Кабов за 2:2, а четвърт час по-късно Марио Илиевски оформи крайното 3:2.