Брайтън направи важна крачка към Лига Европа
"Чайките" правят мечтан сезон

Отборът на Брайтън победи Саутхямптън с 3:1 и затвърди позицията си в топ 6. “Чайките” имат три точки аванс пред седмия Астън Вила и имат мач по-малко от “виланите”.

В герой за Брайтън се превърна Еван Фъргюсън, който се разписа на два пъти още през първата част. В 29-ата минута той бе точен след мощен удар с десния крак, а 10 по-късно вкара на празна врата след брилянтен извеждащ пас на Митома.

В 58-ата минута Елионуси намали на 2:1 след центриране от ъглов удар. Само 5 минути по-късно Саутхямптън изравни чрез Тео Уолкът, но попадението бе отменено заради засада.

В 69-ата минута Паскал Грос обаче вкара трето попадение за Брайтън и сложи точка на спора.

Саутхямптън вече отпадна от Висшата лига и няма за какво да се бори в остатъка от сезона освен за своята чест.