Челси не победи в четвърти пореден мач
Сините от Лондон стигнаха само до равенство в Брайтън

Челси пропусна възможността да се изкачи на втора позиция във временното класиране на Висшата лига, след като завърши наравно – 1:1, при гостуването на напористия Брайтън.

Начело в подреждането е Манчестър Сити с 56 точки от 22 мача, следван от Ливърпул с 45 и една среща по-малко. Сините от Лондон остават на трета позиция с 44, но са играли два мача повече от мърсисайдци.

Image

Брайтън е на 9-о място с 29 точки от 21 срещи.

Мароканският халф Хаким Зийеш даде аванс на гостите малко след средата на първото полувреме, но четвърт час след подновяването на играта Адам Уебстър възстанови паритета в двубоя на южния английски град след впечатляващ изстрел с глава.

Това бе едва втория гол, който Сините получават след удар с глава през този сезон.

В края на срещата гостите притиснаха поизморилите се Чайки, но изгодни голови положения така и не бяха създадени.

Статистиците на Острова отбелязха, че тим, предвождан от немския специалист Томас Тухел записва серия от четири мача без победа за първи път от 2016 година насам. По това време той оглавява Борусия Дортмунд.