Челси прекъсна негативната серия и най-после записа победа
В герой за "сините" срещу Кристъл Палас се превърна Кай Хавертц, който се разписа през второто полувреме.

Тимът на Челси най-после успя да запише победа и спря пропадането от три мача без успех в английската Висша лига.

Възпитаниците на Греъм Потър се наложиха с минималното 1:0 над Кристъл Палас на стадион “Стамфорд Бридж” в мач от 20-ия кръг на Премиър лийг.

След тази победа “сините” остават на 10-ото място във временното класиране с актив от 28 точки, докато “орлите” заемат 12-ата позиция с 22 пункта.

Единственото попадение в сблъсъка между Челси и Кристъл Палас падна в 65-ата минута и в негов автор се превърна Кай Хавертц след асистенция на Хаким Зиеш.

В следващия кръг “сините” ще гостуват на “Анфийлд” на Ливърпул, а Кристъл Палас ще приеме Манчестър Юнайтед у дома.

Стартови състави на двата тима:

Челси: Кепа, Чалоба, Силва, Бадиашил, Хол, Галахър, Жоржиньо, Чуквемека, Зиеш, Хавертц, Маунт

Кристъл Палас: Гуита, Мичел, Клайн, Гуехи, Андерсън, Дукуре, Шлуп, Заха, Езе, Олисе, Аю