Челси продължава напред след успех в Залцбург
Ковачич и Хаверц точни за Сините от "Стамфорд Бридж"

Голове на Матео Ковачич преди почивката и Кай Хаверц през второто полувреме осигуриха победа за Челси с 2:1 при гостуването на Залцбург в среща от Група Е.

Успехът в Австрия пък изпрати Сините във фазата на елиминациите без значение от изхода на мачовете в последния кръг.

Лондончани поведоха в класирането в групата с 10 точки, четири повече от Залцбург и шест пред Милан и Динамо (Загреб), които пък се изправят един срещу друг тази вечер.

Ковачич откри резултата в средата на първото полувреме, поразявайки целта с прецизен изстрел от границата на наказателното поле.

Жуниор Амаду възстанови паритета в началото на втората част, но Хаверц бе точен в 64-ата минута след добра работа на Кристиан Пулишич и изпрати състава на Греъм Потър на 1/8-финалите.

Самият Потър пък успя да изравни 116-годишен рекорд, превръщайки се в едва втория английски мениджър на Челси, който започва с девет срещи без загуба.

Предишният път, когато това се е случило, е било през 1906 година при мениджър Уилям Люис.