Челси разби Малмьо и продължава гонитбата с Юве
Жоржиньо с два гола от дузпа на "Стамфорд Бридж"

Носителят на трофея от Шампионската лига Челси победи категорично с 4:0 Малмьо в мача им от група Н на турнира. Жоржиньо заби два гола от дузпа, а Хаверц и Кристенсен добавиха другите два.

Мачът в Лондон започна като по поръчка за домакините. В 8-та минута Лукаку пропиля златен шанс да открие, но секунди по-късно това стори Кристенсен, който беше намерен с отлично центриране от Тиаго Силва.

В 18-та Челси получи и дузпа за нарушение на Ниелсен в наказателното поле, а от 11-те метра Жоржиньо не сбърка за 2:0.
Челси разби Малмьо и продължава гонитбата с Юве 1
Малко преди почивката Хаверц беше спрян след страхотно спасяване на Далин.

Втората част започна с нов гол за Челси. Хъдсън Одой беше изведен с празно пространство при скоростна контра и пусна топката към Хаверц, който завърши атаката.

В 55-та Малмьо бяха наказани с втора дузпа, този път заради нарушение на Ларсон. На точката отново  застана Жоржиньо, който преодоля за втори път Далин, за да оформи крайното 4:0.

По този начин Челси вече има шест точки е на второто място в групата зад Ювентус, който е с три повече. Малмьо пък е последен без спечелен пункт.