Челси се препъна срещу Брентфорд след постна игра
"Сините" все пак влязоха в топ 4

Челси стигна само до 0:0 при гостуването си на Брентфорд в мача им от 12-ия кръг на Висшата лига

Първото полувреме бе доста скучно, като домакините първи създадоха голова възможност. В 9-ата минута Айвън Тони стреля с глава отблизо, но Кепа спаси.

Втората част бе доста по-динамична. Още в началото домакините можеха да поведат чрез Брайън Мбемо, който получи прекрасно центриране в близост до вратата, но изстрелът му с глава бе твърде слаб, за да затрудни Кепа. Минута по-късно и Тони имаше шанс да стреля с глава отблизо, но той пък не успя да намери очертанията на вратата.

В 75-ата минута Шандън Баптист се отскубна в наказателното поле и стреля отблизо, но прати топката до гредата.Вратарят на домакините направи блестящо спасяване в 89-ата минута след мощен шут на Пулишич, а в добавеното време Чуквуемека се възползва от грешка в отбраната на съперника и изскочи очи в очи със стража, но не успя да го преодолее.

По този начин „сините“ все пак успяха да се настанят в топ 4 с 20 точки в астива си, докато хората на Томас Франк имат 14 точки на 9-ото място.