Челси успя и при гостуването си на Лестър
След победата Челси е на 10 позиция с 37 точки.

Челси постигна втори пореден успех във Висшата лига след като надделя и над Лестър при гостуването си на “Кинг Пауър Стейдиъм” с 1:3. Победата за “сините от Лондон” идва в хубав момент за тях след като преди дни отстраниха Борусия (Дортмунд) в Шампионската лига.

Бен Чилуел откри резултата с гол в 11-та минута, а в 34-та минута ВАР отмени попадение на Жоао Феликс заради засада. Пет минути след това Патсон Дака изравни за “лисиците”, а докато се очакваше двата отбора да се приберат на почивката при равен резултат, Кай Хаверц отбеляза в шестата минута на продължението.

ВАР отмени гол на Челси и през втората част пак заради засада, този път на новото попълнение Михайло Мудрик в 75-ата минута. Три минути по-късно “сините” все пак вкараха попадение чрез Матео Ковачич. В 87-ата минута Фаес бе изгонен след втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко в последните минути на срещата.