Черно море срази Арда и записа втори успех в контролите
Силно първо полувреме за тима на Илиан Илиев

Черно море постигна втори успех в контролите от лятната подготовка, след като победиха Арда с 3:1. Възпитаницитена Илиан Илиев доминираха в голяма част от мача срещу един от участниците в Европейските клубни турнири. “Моряците” бяха без Родриго Енрике, Даниел Димов и Велислав Василев в тази среща, докато нападателят Зе Гомеш получи контузия в началото на двубоя и бе заменен принудително.

Гомеш вкара първия гол в двубой още след 180 секунди игра, след като засече добро центриране на Виктор Попов и се разписа за 1:0. В 5-ата минута обаче той получи травма, а на негово място се появи Денислав Ангелов.

В 27-ата минута Черно море вкара втори гол след много добра атака. Виктор Попов комбинира с Денислав Ангелов, който от движение порази вратата на Арда с прецизен удар – 2:0.

В 39-ата минута Денислав Ангелов можеше да вкара втория си гол в мача, но пропусна. Веднага след това Илиан Илиев-младши комбинира с Ангелов, а бранителят Крум Стоянов прати топката в собствената си врата – 3:0 в полза на “моряците”.

Черно море започна със съвсем различен стартов състав през второто полувреме и не предложи същата игра, която демонстрира преди почивката. В 61-вата минута Арда намали резултата след точно изпълнена дузпа. Цветомир Панов извърши нарушение срещу Иван Коконов в наказателното поле, като потърпевшият вкара за 1:3.

Малко след това Петко Ганев от Арда прати топката за втори път в мрежата на Георги Георгиев, но попадението бе отменено поради засада. До края на двубоя нов гол не падна и Черно море спечели проверката срещу тима на Николай Киров.

Стартовият състав на Черно море: Георги Георгиев, Влатко Дробаров, Сами ел Анаби, Мартин Дичев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Павел Георгиев, Леандро Андраде, Мартин Милушев, Илиан Илиев, Зе Гомеш

11-те на “моряците” през втората част: Георги Георгиев, Росен Стефанов, Живко Атанасов, Сами ел Анаби (72-Калин Георгиев), Цветомир Панов, Стефан Велев, Пабло Гарсия, Светослав Николов, Файсел Касми, Денислав Ангелов, Родриго Вилела.