Опитният Венци Христов с два гола

Царско село надделя с категоричното 3:0 над Ботев (Враца) в мач от 30-ия кръг на Първа Лига и направи битката за оцеляване в елита още по-ожесточена.

Двата тима вече имат еднакъв актив – по 24 точки, шест по-малко от 12-ия Локомотив (София).

Царско село продължава да вярва след 3:0 срещу Пирин 1

Венцислав Христов реализора две от попаденията за домакините, а Реди Каса реализира дузпата, която бе отсъдена в тяхна полза малко след средата на второто полувреме.

Царско село излезе напред в 11-ата минута – Николай Бодуров сбърка с едно подаване, позволявайки топката да попадне у Валентино Пулиезе.

Последва подаване към Христов, чийто безкомпромисен удар от дъгата на наказателното поле попадна в горния десен ъгъл на вратата на Янко Георгиев.

Царско село продължава да вярва след 3:0 срещу Пирин 2

Само осем минути по-късно Реди Каса финтира Христофор Хубчев и центрира в наказателното поле на Пирин, където Вячеслав Велев изпусна Христов, който пък бе точен за втори път – 2:0.

Тринайсет минути след началото на второто полувреме Станислав Костов прати топката в мрежата на домакините, но след намеса на системата за видео-наблюдение VAR беше отсъдена микроскопична засада.

Крайният резултат бе оформен в 70-ата минута, когато Каса материализира дузпата, отсъдена от арбитъра Владимир Вълков за нарушение на Бодуров срещу Жереми Патрис.

ЦАРСКО СЕЛО – ПИРИН  3:0 (2:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Венцислав Христов (11), 2:0 Венцислав Христов (19), 3:0 Реди Каса (70-дузпа)

Царско село: 22. Хамид Ндиае, 3. Мартин Кавдански, 4. Валентино Пулиезе, 7. Жереми Петрис, 10. Реди Каса, 15. Пиер Зебли (87′ – 20. Фелипе Ронкети), 16. Алесандро Копола, 19. Лукас Мартинс, 23. Мбуямба-Седрик Каломбо (88′ – 24. Алесандро Мартела), 44. Николай Николаев, 91. Венцислав Христов (83′ – 66. Давиде Витурини)

Резерви: 1. Гуидо Гуериери, 9. Юсуфа Яфа, 14. Артур Крачун, 17. Давиде Масела

Старши треньор: Стефано Макопи

Пирин Благоевград: 21. Янко Георгиев, 73. Венцислав Бенгюзов (78′ – 15. Николай Николов), 19. Вячеслав Велев, 31. Красимир Станоев (48′ – 11. Станислав Манолев), 5. Николай Бодуров (К), 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов (78′ – 20. Даниел Иванов), 18. Светослав Дяков, 29. Станислав Костов, 14. Стилиян Николов, 45. Христофор Хубчев

Резерви: 76. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров, 6. Юлиян Попев

Старши треньор: Радослав Митревски

Съдия: Владимир Вълков