От този сезон бившият наставник на Загорец оглавява младата столична формация

Загубилият елитния си статут Монтана и новия член на Втора лига – ЦСКА 1948 II, завършиха наравно – 1:1, в среща от първия кръг на първенството във втория ешелон.

Предвожданият от Мирослав Миндев млад състав на гостите излезе напред в резултата четвърт час след началото на срещата.

ЦСКА 1948 и Миндев тръгнаха с реми в Монтана 1

След недобре върната топка към Мартин Петков, Венцислав Иванов  с лекота преодоля вратаря на домакините и порази целта – 0:1.

Монтана възстанови паритета в двубоя, игран на стадион “Огоста” пред близо 350 зрители – влезлият в 40-ата минута белгийски халф Фудил Идрисс намери непокрит Йордан Йорданов, който стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Борис Груев – 1:1.

Любопитно е да се отбележи, че в тима на Светлан Кондев имаше девет нови имена.

В следващия кръг ЦСКА 1948 II е домакин на бургаския Нефтохимик, а Монтана гостува на друг нов член на Втора лига – Марица (Пловдив).

МOНТАНА – ЦСКА 1948 II 1:1 (0:1)

ГОЛМАКСТОРИ: 0:1 Венцислав Иванов (15),1:1 Йордан Йорданов (65)

Монтана: 30. Мартин Петков, 21. Александър Башлиев, 3. Иван Михов-капитан, 14. Димитър Буров, 4. Даниел Стоянов (40 -17. Фудил Идрисс), 2. Стоян Предев, 7. Крис Гади (46-15. Атанас Карачоров), 13. Йордан Йорданов, 20. Владимир Цеков (86-11. Аспарух Смилков), 22. Стефан Каменов (57-18. Николай Николов), 99. Стефан Христов (57-19. Росен Кръстев). Треньор: Светлан Кондев

ЦСКА 1948 II69. Борис Груев, 44. Костадин Илиев, 87. Симеон Петров, 42. Борислав Вакадинов, 41. Андрей Йорданов (79-21. Кристиян Върбанов), 13. Георги Мариянов-капитан (79-45. Мариян Димитров), 56. Богдан Костов (63- Марио Дилчовски), 64. Владимир Гогов, 66. Стивън Кирилов (46-27. Борислав Дамянов), 61. Стилиян Добрев (63-90. Николай Ганчев), 58. Венцислав Иванов. Треньор: Мирослав Миндев

Съдия: Петър Кузев

Жълти картони: Александър Башлиев (Монтана); Симеон Петров, Андрей Йорданов, Мирослав Миндев (ЦСКА 1948 II)

Стадион: „Огоста“-350 зрители.