ЦСКА 1948 не успя да надвие Торпедо Кутаиси
Двубоят на турска земя не предложи попадения

Отборът на ЦСКА 1948 завърши наравно в контролата си срещу грузинския Торпедо Кутаиси. Това бе втора проверка на тима по време на подготовката в Турция. В първата си проверка “червените” надвиха с 2:1 германския Ханза (Рощок), но днес не успяха да реализират попадение.

В първите минути на срещата мачът бе равностоен, но ЦСКА 1948 наложи темпо и натисна съперника. Елитон пропусна първия шанс, стреляйки с глава в аут.

В 21-ата минута ситуацията се повтори и Елитон нацели горната греда на вратата на съперника. Малко по-късно удар на Октавио бе спасен от вратаря Роин Квасквадзе. Така първото полувреме завърши без попадения.

След почивката ЦСКА 1948 бе по-активният отбор. Ради Кирилов направи няколко пропуска, като той се появи в игра през втората част и раздвижи нещата за “червените”. Топузов също имаше шанс да донесе успеха на ЦСКА 1948, но не успя да реализира.

Грузинският тим пък пропусна добър шанс за попадение в 89-ата минута, когато Даниел Наумов се намеси чудесно при удар на Гиагури.

ЦСКА 1948: 33. Ганев, 2, Джонатан, 14. Елитон, 3. Бидунга, 15. Александров, 18. Чочев, 8. Педриньо, 39. Умарбаев, 58. Октавио, 10. Русев, 25. Сердюк

Торпедо: 30. Квасквадзе, 23. Кимадзе, 16. Сандокадзе, 34. Елбакидзе, 18. Мчедишвили, 7. Гигаури, 13. Манжгаладзе, 8. Кухианидзе, 20. Бугридзе, 17. Арабидзе, 29. Аквледиани