ЦСКА 1948 продължава с победите в контролите – 3:0 над Пирин
Момчетат на Любо Пенев с нов силен мач

ЦСКА 1948 победи с 3:0 Пирин (Благоевград) в контролна среща и продължи с победния ход в проверките това лято. Само преди четири дни “червените” надвиха с категоричното 5:0 Спартак (Варна).

Срещата започна без особени положения пред двеата врати, като първата по-интересна ситуация дойде в 16-та минута. Тогава Генадий Ганев парира опасен удар с глава отблизо на Станислав Костов и опази вратата на ЦСКА 1948.

“Червените” обаче откриха резултата три минути по-късно. Топката стигна до Реян Даскалов, а той нанесе хубав изстрел по земя и оплете кълбото в долния ляв ъгъл на Янко Георгиев.

В 33-ата минута момчетата на Любо Пенев удвоиха. Джонатан Перейра и Марио Топузов комбинираха добре отляво, а последният напредна добре и центрира на първа греда, където Александър Колев засече отблизо.

Четири минути след подновяването на играта ЦСКА 1948 получи дузпа, след като Русев беше фаулиран в наказателото поле на Пирин, а Алекс Колев беше точен от 11-те метра.