ЦСКА 1948 записа престижна победа над столичен опонент

Малко повече от седмица преди старта на първеснтвото новакът в Първа лига ЦСКА 1948 повдигна самочувствието си, надигравайки Царско село с 2:1 в контрола на “Арена Царско село”.

Хората на Красимир Балъков се насладиха на летящ старт като Серкан Юсеин наруши нулевото равенство след само пет минути игра. Авансът на 1948 обаче оцеля едва около 150 секунди.

Салиф Сисе открадна топката от съперников бранител и с прецизен удар прехвърли Даниел Наумов – 1:1.

Георги Мариянов фиксира крайния резултат с удар отблизо в добавеното време на първата част.

Царско село имаше своите шансове след подновяването на играта, но така и не успя да стигне до изравнително попадение. Най-сериозният пропуск бе дело на новото попълнение Стефан Христов, който не успя да порази целта, макар и останал сам срещу вратаря.

Наставникът на “царете” Любо Пенев включи в игра дошлите на проби трима французи – Салиф Сисе, Мохамед Брахими, Аксел Гиеру, както и Васил Божинов.