"Армейците" дръпнаха с 4 точки пред втория Лудогорец на върха в таблицата.

След като преди няколко дни се наложи с убедителен успех над Берое, съставът на ЦСКА продължи с победния си рейд и в мача срещу Ботев Пловдив.

“Червените” надделяха над своя съперник с 3:1 пред близо 10 000 души на стадион “Българска армия”.

Преди началото на срещата беше отдадена минута мълчание в почит на легендата на столичния гранд Петър Жеков, който днес си отиде от този свят.

Играчите на ЦСКА пък излязоха с тениски с лика на емблематичния нападател и надпис: „Вълшебния стрелец“.

Първото попадение в мача падна още в 10-ата минута, когато Джонатан Линдсет отклони топката към Дюкенс Назон след изпълнение на ъглов удар, а нападателят от близко разстояние се разписа.

Националът на Хаити успя да удвои преднината на домакините в 25-ата минута след асистенция на Брадли Де Нойер.

В добавеното време на първото полувреме “жълто-черните” намалиха изоставането си чрез гол на Николай Минков.

В първите минути на втората част обаче до голяма степен интригата в сблъсъка приключи след асистенция на Назон за попадение на Маурисио Гарсес.

С този успех ЦСКА вече има аванс на върха от 4 точки пред Лудогорец, но “орлите” са и с мач по-малко.

Гостите от Пловдив пък остават на 10-ото място във временното класиране с актив от 20 точки.

В следващия кръг от efbet Лига футболистите на Саша Илич ще се изправят срещу Септември София, а Ботев ще играе с Берое.

ЦСКА – Ботев Пловдив (3:1)

1:0 Дюкенс Назон (10′)

2:0 Дюкенс Назон (25)

2:1 Николай Минков (45+1)

3:1 Маурисио Гарсес (47′)

Снимка: startphoto.bg

Състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 21. Амос Юга, 2. Юрген Матай (К), 22. Енес Махмутович, 19. Иван Турицов, 5. Брадли Нойер, 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 10. Маурисио Гарсес, 9. Дюкенс Назон

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон Телес,  4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфгджич, 13. Галин Минков, 15. Тибо Вион, 23. Жираир Шагоян, 28. Браян Морено

Старши треньор: Саша Илич

Ботев Пловдив: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 8. Тодор Неделев (К), 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето’о , 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 24. Джаспър Хертъм, 31. Уме Емануел, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман, 5. Красиан Колев, 6. Дилан Мартенс, 9. Мартин Секулич, 18. Самюел Супрайен, 19. Абдулайе Траоре, 26. Димитър Папазов, 27. Атанас Чернев