ЦСКА отстъпи на Гройтер Фюрт в първата си контрола
Калоян Кръстев реализира единственото попадение за Червените

ЦСКА София загуби с 1:4 oт германския Гройтер Фюрт в първата си контролна среща от подготвителния лагер в Австрия, която се игра в градчето Йенбах.

ЦСКА отстъпи на Гройтер Фюрт в първата си контрола 1

Новият наставник Саша Илич беше лишен от повече от половин дузина от футболистите и заложи на състав, в който изобилстваше от млади играчи.

Националните състезатели Иван Турицов, Георги Йомов, Жорди Кайседо и Яник Вилдсхут, както и възстановяващите се от травми Юрген Матей, Мено Кох и Радослав Живков, получилият леки болки в адукторите Мартин Смоленски и вратарят на юношеския национален отбор Алекс Божев, не попаднаха в групата.

Илич пък включи в първата си стартова единайсеторка младоците Асен Дончев, Християн Петров, Галин Минков, Марк-Емилио Папазов и Йоан Бауренски.

ЦСКА показа някои слабости в дебютната си контрола, а и плати за неефктивните действия пред вратата, пазена от Леон Шафран.

Фюрт поведе в резултата в 24-ата минута, когато Тобиас Рахл бе изведен сам срещу Густаво Бусато, след което го преодоля технично и хладнокръвно прати топката в мрежата.

Няколко минуто след това германският тим дублира аванса си – Джетро Вилемс комбинира с Диксон Абиама, който рязко смени посоката и с прецизен шут от дистанция опъна мрежата зад Бусато.

ЦСКА отстъпи на Гройтер Фюрт в първата си контрола 2

Още в самото начало на второто полувреме Рагнар Ахе бе изведен на левия фланг и с майсторски удар в близкия ъгъл не остави шансове за Димитър Евтимов, който замени на почивката Бусато.

В последната четвърт от мача ЦСКА вдигна оборотите и създаде няколко опасности пред вратата на съперника. Така се стигна и до попадението за Червените, като автор на гола стана активният Калоян Кръстев, възползвал се от хубаво взаимодействие между Марк-Емилио Папазов и Федерико Варела.

Крайният резултат беше оформен от Рагнар Ахе в 80-ата минута. Евтимов парира първия му удар, но нямаше как да противодейства при последвалата добавка – 4:1 за Гройтер Фюрт!

По време на лагера си в Австрия ЦСКА ще изиграе още четири контролни срещи.

ЦСКА СОФИЯ – ГРОЙТЕР ФЮРТ 1:4 (0:2)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Тобиас Рахл (24), 0:2 Диксон Абиама (30), 0:3 Рагнар Ахе (48). 1:3 Калоян Кръстев (75), 1:4 Рагнар Ахе (80)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (капитан), 16. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 13. Галин Минков, 11. Лазар Туфегджич, 15. Тибо Вион, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено, 24. Марк-Емилио Папазов, 20. Йоан Бауренски

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 29. Росен Маринов, 17. Александър Бучков, 3. Жеферсон , 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 8. Станислав Шопов, 14. Калоян Кръстев, 21. Амос Юга

Гройтер Фюрт: 25. Леон Шафран, 2. Симон Аста, 11. Диксон Абиама, 15. Джетро Вилемс, 17. Лусиен Литбарски, 20. Тобиас Рахл, 21. Тимоти Тилман, 22. Сбеастиан Грисбек, 23. Гидеон Юнг, 31. Девин Англебергер, 34. Ел Фатахи