ЦСКА се справи със слаб Левски, но загуби голямата битка
"Армейците" надвиха "сините" с голове на Тобиас Хайнц и Дюкенс Назон, но финишираха с точка по-малко от Лудогорец.

ЦСКА завърши сезона в efbet Лига с победа над вечния съперник Левски с 2:0, но въпреки това “червените” не успяха да постигнат голямата си цел и да триумфират с шампионската титла.

Отборът на Саша Илич завърши с една точка по-малко в крайното класиране от хегемона Лудогорец и така се прости с шансовете си за първата позиция.

“Орлите” пък, които държаха титлата в свои ръце, не допуснаха грешна стъпка срещу Черно море и надвиха “моряците” с минималното 1:0 във Варна.

По този начин Лудогорец грабва титлата с актив от 85 точки, а ЦСКА е на второто място с 84 пункта. Левски финишира на четвъртата позиция и ще трябва да играе бараж за Европа срещу Арда Кърджали.

Иначе първото попадение за ЦСКА на “Васил Левски” в мача срещу “сините” реализира Тобиас Хайнц, който се възползва по най-добрия начин от неразбирателство в защитата на съперника и вкара след изпълнение на тъч от Тибо Вион.

Трябва да отбележим, че Хайнц можеше да изведе символичните гости напред още в 22-ата минута, но тогова изстрелът му срещна гредата.

В 61-ата минута “червените” удвоиха аванса си, след като Пламен Андреев допусна много груба индивидуална грешка и не успя да изчисти добре върната топка, от което се възползва Дюкенс Назон, който нямаше как да сбърка на опразнената врата.

10 минути преди края на двубоя двата тима останаха в намален състав, след като Иван Турицов и Ноа Сонко Сундберг стигнаха до физическа саморазправа и трябваше да напуснат терена.

Снимка: startphoto.bg

Левски – ЦСКА (0:2)

0:1 Тобиас Хайнц (35′)

0:2 Дюкенс Назон (61′)

Левски: 1. Пламен Андреев (К), 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 9. Рикардиньо, 10. Ивелин Попов, 14. Илиян Стефанов, 17. Уелтон, 20. Асен Чандъров, 23. Ноа Сонко Сундберг

Резерви: 13. Николай  Михайлов, 11. Джавад Ел Джемили, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 30. Филип Кръстев, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 77. Дейвид Михалев, 88. Марин  Петков

Старши треньор: Елин Топузаков

ЦСКА: 1. Густаво  Бусато, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов (К), 21. Амос Юга, 8. Станислав Шопов, 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 23. Жираир Шагоян, 9. Дюкенс Назон

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 13. Галин Минков, 3. Жеферсон, 30. Дауда Бамба, 17. Бисмарк Чарлс, 20. Радослав Живков