Цунами шокира “моряците” във Варна и изстреля Левски в топ 3
Крайният бранител на "сините" хвърли гостуващата публика на "Тича" в екстаз в края на мача!

Възроденият в последните месеци тим на Левски продължи добрата си серия във всички турнири, след като се наложи с минималното 1:0 над Черно море на стадион “Тича” във Варна в двубой от плейофната фаза в Първа лига.

Единственото попадение в срещата падна в 85-ата минута, когато Цунами бе най-съобразителен в наказателното поле на домакините и с глава от близко разстояние разпечата вратата на Иван Дюлгеров.

По този начин “сините” излязоха на 3-ата позиция във временното класиране с равен актив от 49 точки с Ботев Пловдив, но столичани са с по-добри показатели в преките мачове, докато Черно море е на 5-ото място с 3 по-малко.

Цунами шокира "моряците" във Варна и изстреля Левски в топ 3 1

Четвърт час след началото на срещата на “Тича” Мазир Сула опита изстрел от далечна дистанция, но опитът му се оказа неточен.

В 23-ата минута Матиас Курьор центрира в наказателното поле към Евгений Сердюк, а там украинецът стреля с глава, но ударът му бе изчистен в корнер.

5 минути след това Хосе Кордоба сбърка при изнасянето на топката и извърши нарушение срещу Мазир Сула. Домакините получи правото да изпълни пряк свободен удар, но Пабло Гарсия шутира над вратата.

В 31-ата минута “сините” бяха много близо до попадението, след като Келиан ван дер Каап отправи удар от около 15 метра, но Иван Дюлгеров демонстрира страхотен рефлекс и изби кълбото.

В 37-ата минута Матиас Курьор бе изведен на крилото и чукна топката към Пабло Гарсия, който стреля от воле, но Николай Михайлов улови рутинно.

В последната минута от редовното време Билал Бари свали с глава към Георги Миланов, но от добра позиция полузащитникът, който днес празнува имен ден, не намери очертанията на вратата.

В 52-ата минута Евгений Сердюк успя да отнеме топката от Ноа Сонко Сундберг, след което се озова очи в очи с Николай Михайлов, но стражът на “сините” излезе добре напред и спаси удара на звездата на Черно море.

Футболистите на Станимир Стоилов отговориха на предизвикателството с пробив отдясно на Драган Михайлович, който впоследствие центрира в наказателното поле, където Цунами свали топката към Илиян Стефанов, но ударът на бившия играч на Берое бе спасен.

В 72-ата минута изстрел на Георги Миланов бе отново спасен от Иван Дюлгеров, а малко по-късно вратарят на домакините улови и изстрел с глава на Хосе Кордоба.

7 минути преди края на редовното време за втората част “сините” получиха правото да изпълняват пряк свободен удар за нарушение срещу Георги Миланов от страна на Евгений Сердюк. С изпълнението се нагърби Филип Кръстев, но опитът му преми над вратата.

В 85-ата минута отборът на Левски излезе напред в резултата! Филип Кръстев центрира от ъглов удар в наказателното поле на Черно море, а там Цунами бе най-съобразителен от всички и с глава разпечата вратата на “моряците”.

Възпитаниците на Илиан Илиев имаха отлична възможност да върнат равенството на таблото в 92-ата минута, но Николай Михайлов направи изключително спасяване и подпечата мястото на своя тим в топ 3!

Снимки: startphoto.bg

Ето и стартовите състави на двата тима:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 2. Цветомир Панов, 3. Живко Атанасов, 27. Даниел Димов (К), 6. Виктор Попов, 23. Пабло Гарсия, 8. Мазир Сула, 77. Стефан Велев, 19. Матиас Куриор, 10. Велислав Василев, 9. Евгений Сердюк

Резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, 16. Денислав Александров, 31. Закария Беншаа, 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев, 88. Павел Георгиев

Старши треньор: Илиан Илиев

Левски: 13. Николай Михайлов (К), 91. Драган Михайлович, 5. Келиан ван дер Каап, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов, 7. Георги Миланов, 19. Билал Бари

Резерви: 1. Пламен Андреев, 4. Иван Горанов, 10. Радослав Цонев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 71. Антоан Стоянов

Старши треньор: Станимир Стоилов