Дибала се отпуши срещу Монца и Рома поведе в Серия А
Ла Хоя заби два гола на "Олимпико", Антов не игра

Рома успя да победи Монца с 3:0 при домакинството си от 4-ия кръг на Серия А. Новата звезда на тима – Пауло Дибала приключи головата си суша и то с два гола тази вечер.

Рома започна много активно двубоя и имаше нужда от 18 минути да отбележи първия си гол. Пауло Дибала пое топката и премина като на шега покрай няколко съперникови играчи преди да наниже дебютния си гол с екипа на “вълците”.

В 28-та минута Жозе Моуриньо трябваше да направи принудителна смяна, след като Мараш Кумбула се контузи и на негово място влезе Крис Смолинг.

Само четири минути по-късно Дибала покачи на 2:0. Тами Ейбрахам отправи изстрел, който беше блокиран, но топката се озова на пътя на аржентинеца и той я прати в мрежата. Това беше и гол №100 за Дибала в Серия А.

След час игра Рома оформи и класическия си аванс. Неманя Матич намери с центриране от корнер Рожер Ибанез, който засече във вратата на гостите. Родният бранител Валентин Антов остана на пейката за Монца за всички 90 минути.

Така Рома събра 10 точки и за момента поведе класирането в Серия А пред Интер с 9 точки и Милан с 8.