Капитанът на юношеския национален отбор до 19 години изигра цяло първо полувреме, Андонов остана сред резервите.

Талантливият български защитник Димо Кръстев продължава с добрите си изяви на Ботуша.

Централният бранител започна като титуляр за Фиорентина в първата предсезонна контрола срещу германския аматьорски Остермюнхен, като остана на терена 45 минути.

“Виолетовите” разпиляха със 7:1 немския клуб, а срещата се състоя в Моена.

Другият българин в състава на “Виола“ – Иван Андонов, остана на резервната скамейка.

До края на първото полувреме резултат беше 3:0 в полза на Фиорентина, а головете реализираха Никола Миленкович, Джакомо Бонавентура и Дънкан.

В 47-ата минута Лука Раниери вкара четвъртото попадение във вратата на Остермюнхен със страхотна задна ножица.

В 60-ата минута точен за “виолетовите” беше Рикардо Сапонара, а 5 минути по-късно Марко Бенаси също записа името си сред голмайсторите в мача.

В 76-ата немският тим успя да реализира почетно попадение от дузпа, дело на Шайдермиер.

В 82-ата минута Марко Бенаси вкара второто си попадение в срещата, оформяйки крайното 7:1.