Динамо Загреб шокира Челси на “Максимир” за старт на ШЛ
"Сините" отстъпиха сензационно на хърватския тим в Загреб.

Английският гранд Челси допусна грешна стъпка по пътя към спечелването на група “Е” от Шампионската лига.

Възпитаниците на Томас Тухел отстъпиха на състава на Динамо Загреб на стадион “Максимир” с минималното 0:1 в първи двубой за този сезон от груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир.

През следващата седмица на Челси предстои домакинство на Ред Бул Залцбург, докато Димано Загреб ще гостува на Милан.

Единственото попадение в срещата в Хърватия падна в 13-ата минута, когато домакините организираха бърза контраатака, като Бруно Петкович изведе Мислав Оршич зад защитата на “сините”. Впоследствие Оршич надбяга новото звездно попълнение на Челси Уесли Фофана и чукна коженото кълбо покрай излезлия напред Кепа Арисабалага.

Динамо Загреб шокира Челси на "Максимир" за старт на ШЛ 1

В 49-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг, който записа своя дебют за “сините” от Лондон, прати топката в мрежата на Динамо Загреб, но попадението не бе зачетено заради положение на засада.

В 55-ата минута домакините дори бяха близо до втори гол, но ударът на Стефан Ристовски срещна гредата на Кепа.

До края на двубоя гостите от Англия опитаха да направят поне частичен обрат в мача, но до такъв не се стигна и така Челси изненадващо отстъпи на Динамо в Загреб.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Динамо Загреб: Ливакович, Ростовски, Сутало, Перич, Мохарами, Мишич, Любичич, Иванушек, Адеми, Оршич, Петкович

Челси: Кепа, Аспиликуета, Фофана, Кулибали, Чилуел, Джеймс, Ковачич, Маунт, Хавертц, Стърлинг, Обамеянг