Дортмунд на три точки от Байерн
Жълто-черните без проблеми в домакинския двубой с Фрахбург

Борусия Дортмунд разгроми Фрайбург с 5:1 в първия мач от 19-ия кръг на германската Бундеслига и се доближи само на три точки от лидера във временното класиране Байерн.

Баварците оглавяват подреждането с 43 точки, докато активът на Жълто-черните които са играли една среща повече, е 40. Фрайбург е на четвърта позция с 30.

Дортмунд унищожи интригата още през първото полувреме, когато поведе с 3:0. Белгийският бранител Тома Мюние се разписа два пъти след центрирания от ъглови удари, а малко преди почивката Ерлинг Холанд също бе точен.

Южняците върнаха едно попадение чрез босненския халф Ермедин Демирович четвърт час след началото на втората част, но в 74-ата минута Холанд също записа дубъл след находчив завършващ удар след прецизна асистенция на Махмуд Дауд.

Статистиците в Германия не пропуснаха да отбележат, че норвежкият стрелец вече има на сметката си 78 гола в 77 мача с екипа на Борусия.

Крайният резултат – 5:1, беше оформен пет минути преди изтичането на редовните 90, а автор на гола стана германецът от сирийски произход Дауд.

В друг любопитен момент Юлиан Бранд получи първия си жълт картон от април 2014 година.

Утре в 16.30 часа изпитващият сериозни кадрови проблеми Байерн ще гостува на шестия в класирането Кьолн.