Дзюба наказа два пъти Словения за втори успех на Русия в групите
"Сборная" спечели с 2:1 и е едноличен лидер с 6 точки

Русия направи важна стъпка към Световното първенство в Катар през 2022-а след победа с 2:1 над един от преките си конкуренти в Група Н – Словения.

„Сборная“ имаше няколко добри възможности за откриване на резултата в началото на двубоя, но до гол се стигна в 26-ата, когато Дзюба направи двойно с Жирков и прониза вратата на гостите с прецизен удар.

Девет по-късно Головин отправи опасен удар и след рикошет кълбото срещна гредата. Словенците не успяха да изчистят навреме, Дзюба се пребори за топката и се разписа за втори път в мача.

Преднината от два гола на Русия се задържа само минута, тъй като Иличич отбеляза красиво попадение в 36-ата.

След почивката резултатът се запази и така Русия вече е едноличен лидер в Група Н с 6 точки. Словения остава с 3,  а Кипър и Словакия имат по 1.

Хърватия допусна изненадваща загуба в първия кръг и е без точка на 5-ата позиция, а Малта е на последното шесто място също без точка.