Експресът на Фийни набира скорост, вече е на 3 точки от върха

Уверен Пирин продължи да стопява изоставането от върха на класирането във Втора лига, записвайки трета поредна победа.

Този път тимът на Уорън Фийни разгроми закотвилия се на дъното Нефтохимик с 4:0, за да се изкачи на четвърта позиция с 16 точки, само три зад лидера Кариана (Ерден), който по-рано днес надделя над Локомотив (София) с 3:2.

Благоеградчани убиха интригата още преди почивката, когато реализираха и четирите си попадения.

Халфът Красимир Станоев осигуря летящ старт на Орлетата с гол в първата минута след центриране отдясно. В средата на първото полувреме топ-стрелецът на Втора лига Преслав Йорданов дублира преднината на домакините с добавка, след като удар на Конър Хендерсън бе отбит от стража на бургазлии Петър Иванов.

Несгодите за гостите продължиха, като само няколко минути по-късно Вълчан Чанев си вкара автогол, след като топката се удари в гредата след удар на Джон-Кристоф Аийна. Крайният резултат бе оформен от Йорданов, който реализира 8-и си гол за сезона след поредното центриране пред вратата на Иванов.

Експресът на Фийни набира скорост, вече е на 3 точки от върха 1

В следващия кръг Пирин гостува на втория в класирането Локомотив (София), а Нефтохимик е домакин на Витоша (Бистрица).