Ериксен вдъхнови Брентфорд за обрат на “Стамфорд Бридж”
Датският национал отбеляза първи гол с фланелката на "пчеличките".

Тимът на Брентфорд поднесе изненадата в 31-ия кръг на английската Висша лига, след като разгроми Челси с 4:1 насред “Стамфорд Бридж”.

“Сините” поведоха в началото на второто полувреме, но впоследствие допуснаха цели 4 гола във вратата си…

През първото полувреме футболистите на Томас Тухел владееха събитията на терена, но опасните положения пред вратата на Брентфорд липсваха, тъй като гостите бяха много добре организирани в защитен план.

“Сините” обаче стартираха агресивно втората част и в 48-ата минута те поведоха в резултата чрез невероятно изпълнение от далечна дистанция на Антонио Рюдигер.

Отговорът на “пчеличките” обаче не закъсня и те възстановиха равенството след 2 минути с попадение на Витали Янелт, който с мощен удар разпечата вратата на Менди.

В 54-ата минута Брентфорд стигна до пълния обрат в срещата на “Стамфорд Бридж”. След светкавична контраатака Браян Мбемо намери непокрития Кристиан Ериксен, който от близко разстояние реализира, отбелязвайки първия си гол след завръщането си в Англия.

След точно час игра гостите стигнаха до ново попадение. Този път Иван Тони изведе на отлична стрелкова позиция Витали Янелт, който с техничен прехвърлящ удар направи аванса на своя тим още по-сериозен.

Падението за Челси стана още по-голямо в 87-ата минута, когато влезлият като резерва Йоан Виза вкара нов гол за Бренфорд, оформяйки крайното – 4:1.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Челси: Менди, Аспиликуета, Рюдигер, Силва, Алонсо, Канте, Лофтъс-Чийк, Маунт, Зиеш, Вернер, Хавертц;

Мениджър: Томас Тухел

Брентфорд: Рая, Хенри, Пинок, Янсон, Аяер, Норгаард, Ериксен, Янелт, Рьорслев, Мбуемо, Тони;

Мениджър: Томас Франк