Етър е лидер във Втора лига след минимален успех срещу Созопол
"Болярите" надвиха морския тим благодарение на автогол

Етър спечели с 1:0 като домакин срещу Созопол в мач от шестия кръг на Втора лига. Единственото попадение бе автогол на Диян Молдованов през второто полувреме. С този успех “болярите” оглавиха класирането във втората ни дивизия, като имат 12 точки в актива си и са с една повече от Струмска слава.

Етър имаше доста шансове за попадение през първото полувреме, но Дани Младенов и Мариян Иванов направиха пропуски. След почивката “виолетовите” играха още по-силно. В 75-ата минута Янков центрира от фаул и Диян Молдованов с глава вкара топката в собствената си врата. Така Етър стигна до третия си успех от началото на сезона и остава непобеден във Втора лига.

В следващия кръг воденият от Емануел Луканов отбор ще гостува на Беласица.

Съставът на Етър: Ангел Мартинов, Георги Ангелов, Мариян Иванов, Крум Стоянов, Радослав Терзиев, Мартин Моран, Олег Димитров, Калоян Митев (62 Евгений Илиев), Николай Янков (85 Кристиян Кънчев), Живко Петков (90 Борислав Трендафилов), Даниел Младенов (85 Христо Митев).