Етър и Монтана не се разписаха в битката на “Ивайло”
Болярите записаха четвърта "чиста мрежа" под ръководството на Александър Томаш

Етър записа четвърта поредна “чиста мрежа” след пристигането на Александър Томаш, но стигна само до нулево равенство срещу Монтана в последната си среща за 2020 година.

Виолетовите ще зимуват на дъното в Първа лига с 11 точки от 16 мача, докато Монтана, който в събота гостува на Берое, е 12-и с 13 пункта.

През първата част домакините изпуснаха да отбележат чрез Преслав Боруков и Милчо Ангелов през първото полувреме, а Давид Кики бе близо до гол за Монтана след изящен индивидуален рейд, но не успя да преодолее стража на Етър Христо Иванов.

След почивката гостите имаха териториален превес, но Болярите отново бяха близо до гола. Ангелов направи втори пропуск, а в края Божидар Кацаров също пропусна да донесе трите точки, стреляйки с глава над гредата.

ЕТЪР – МОНТАНА 0:0

Етър: 1. Христо Иванов – к, 83. Алдаир Ферейра (53 – 71. Даниел Пехливанов), 11. Антон Огнянов (53 – 70. Кольо Станев), 44. Божидар Кацаров, 84. Здравко Илиев, 26. Мариян Иванов, 72. Марк Едур (59 – 23. Христофор Хубчев), 7. Милчо Ангелов, 6. Пламен Крачунов, 10. Свилен Щерев (77 – 24. Георги Купенов), 99. Преслав Боруков
Резерви: 13. Анатоли Господинов, 24. Георги Купенов, 71. Даниел Пехливанов, 8. Иван Михайлов, 9. Иван Петков, 70. Кольо Станев, 23. Христофор Хубчев
Треньор: Александър Томаш

Монтана: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов – к, 24. Давид Кики, 5. Раян Сенхаджи, 6. Янко Ангелов, 22. Стефан Каменов, 8. Тони Тасев, 9. Билал Бари (87 – 10. Владимир Айтов), 23. Сергей Георгиев (85 – 13. Йордан Йорданов), 11. Николай Минков (90+1 – 33. Стефан Цонков)
Резерви: 1. Марин Орлинов, 2. Валери Христов, 10. Владимир Айтов, 7. Ивелин Илиев, 13. Йордан Йорданов, 19. Росен Кръстев, 33. Стефан Цонков
Треньор: Атанас Атанасов

Жълти картони: Божидар Кацаров, Христофор Хубчев (Етър)