"Виолетовите" с четвърта поредна победа във втората ни дивизия

Етър Велико Търново надви Миньор Перник с 2:0 в среща от 26-ия кръг на Втора лига. Попаденията на стадион “Ивайло” паднаха след почивката, като точни за домакините бяха Крум Стоянов и Емануил Личев.

Етър влезе като фаворит в срещата и имаше тотална доминация в мача. Първият гол бе проблем за болярите, като той падна чак в 76-ата минута. Бранителят Крум Стоянов порази вратата на перничани за 1:0.

В 82-рата минута халфът Емануил Личев удвои за 2:0 и фиксира крайния резултат. Това бе първи гол за 22-годишния футболист с екипа на “виолетовите”.

С този успех отборът на Етър събра 52 точки и е на 2-рото място – на една зад първия ЦСКА 1948 II, който няма право на промоция в елита. Етър води с цели девет точки пред третия Крумовград и е на 12 пункта пред четвъртия Спортист Своге.