Етър срази Монтана на “Огоста” в дербито на старта на Втора лига
"Виолетовите" започнаха новия сезон с победа срещу корав съперник

Етър записа минимален успех с 1:0 като гост на Монтана на старта на сезона във Втора лига. Единственото попадение в двубоя бе дело на 23-годишния халф Николай Янков през второто полувреме.

Монтана започна по-активно срещата и имаше няколко шанса за попадение, но опитният вратар на гостите Христо Иванов демонстрира класата си. В 33-ата минута Тони Иванов пропусна най-добрата възможност за Монтана, след като останал сам срещу Иванов стреля в тялото му.

Етър откри резултата две минути след началото на втората част. Точен бе Николай Янков, който се възползва от чудесна асистенция на Кольо Станев – 0:1.

Етър стоеше много добре на “Огоста” и не позволи на домакините да създадат добри шансове за изравнителен гол. В 80-ата минута “виолетовите” имаха отлична възможност за втори гол, но Крум Стоянов не успя да развие по най-добрия начин контра-атаката на тима.

В 89-ата минута Владислав Цеков стреля с глава, но топката срещна страничния стълб на вратата на болярите.

В добавеното време Крум Стоянов отправи шут от 12-13 метра, но стражът на Монтана изби в корнер. Етър задържа аванса си до края на мача и се поздрави с победата.

Стартовите състави на двата отбора:

Монтана: 12. Петър Петров, 4. Мартин Сандов, 3. Иван Михов, 14. Димитър Буров, 5. Даниел Стоянов, 24. Михаил Минков, 13. Йордан Йорданов, 22. Стефан Каменов, 9. Мехди Уамри, 17. Бушентуф Фудил, 7. Тони Иванов

Етър: 1. Христо Иванов, 17. Евгений Илиев, 9. Живко Петков, 7. Кольо Станев, 25. Крум Стоянов, 26. Мариян Иванов, 30. Моран Абдиел, 28. Николай Янков, 18. Радослав Терзиев, 3. Христо Митев, 20. Яни Пехливанов