Евертън със скромна победа над Саутхемптън на “Гудисън Парк”
Ричарлисон вкара единствения гол в двубоя от 26-ия кръг, "карамелите" се изравниха по точки с шампиона Ливърпул

Евертън записа минимална победа с 1:0 над гостуващия Саутхемптън в двубой от 26-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Ричарлисон през първото полувреме. Евертън вече е на 7-ото място с 43 точки, с колкото е и 6-ия Ливърпул. „Светците“ са 14-и с 30 точки.

„Карамелите“ дртпнаха в резултата след 9 минути игра на „Гудисън Парк“. Калвърт-Люин спечели въздушната битка с двама играчи на „светците“, след което топката овладя Сигурдсон. Последва пас за Ричарлисон, който преодоля Форстър и от малък ъгъл прати в опразнената врата.

В 25-ата домакините изпълниха фаул в близост до наказателното поле, Холгейт получи на далечната греда и обърна за Кийн, който отбеляза, но попадението не бе зачетен, тъй като след проверка с ВАР беше маркирана засада на Холгейт.

Саутхемптън не спираше с атаките след почивката, като офанзивата на гостите стана още по-интензивна в заключителните минути, но тимът на Карло Анчелоти запази преднината си и взе трите точки.