Фейенорд удари Рома преди реванша на “Олимпико”
"Вълците" можеха да не претърпят загуба, ако бяха реализирали от дузпа в края на първото полувреме.

Фейенорд надделя с минималното 1:0 над Рома в първия четвъртфинален сблъсък между двата отбора от Лига Европа.

Възпитаниците на Арне Слот удариха “вълците” на Жозе Моуриньо в Ротердам и си осигуриха преднина преди реванша в Италия.

Единственото попадение в срещата падна в 54-ата минута, когато точен за домакините бе Матс Вийфер.

В 43-ата минута пък Лоренцо Пелегрини пропусна да се разпише за Рома от дузпа.

Реваншът между Фенейорд и Рома, който ще се проведе на “Олимпико”, е след седмица.

Фейенорд – Рома (1:0)

1:0 Матс Вийфер (54′)

Фейенорд: 1. Джъстин Бейлоу – 4. Лутсхарел Геертрюда, 18. Гернот Траунер, 33. Давид Ханцко, 5. Куилиндши Хартман – 17. Себастиан Шимански, 20. Матс Вифер, 10. Оркун Кьокчю (к) – 7. Алиреза Джаханбакш, 29. Сантиаго Томас Хименес, 26. Усама Идриси

Наставник: Арне Слот

Рома: 1. Руи Патрисио – 3. Рожер Ибанйес, 6. Крис Смолинг, 23. Джанлука Манчини – 37. Леонардо Спинацола, 8. Неманя Матич, 4. Браян Кристанте, 59. Никола Залевски – 7. Лоренцо Пелегрини (к), 21. Пауло Дибала – 9. Тами Ейбрахам

Наставник: Жозе Моуриньо