Феноменална Франция разби “лалетата” за старт на евроквалификациите
Повторното завръщане на Роналд Куман при "лалетата" започна с погром на "Стад дьо Франс"

Феноменална Франция стартира по най-добрия възможен начин квалификациите за Европейското първенство в Германия, след като надделя категорично с 4:0 над Нидерландия при повторното завръщане на Роналд Куман начело на “лалетата”. Световните вицешампиони се развихриха пред собствена публика на “Стад дьо Франс”, която остана много доволна от продукцията на “петлите”.

Домакините доста бързо си решиха мача, като поведоха още във втората минута с гол на Антоан Гризман, а шест минути след това таблото показваше 2:0, след като Дайо Упамекано реализира. В 21-ата минута резултата набъбна и преднината стана класическа след като Килиан Мбапе се разписа за 3:0. Малко преди края Мбапе вкара второто си попадение в двубоя, като между двата гола на нападателя на ПСЖ, домакините вкараха попадение, което бе отменено заради засада.

В добавеното време на срещата Нидерландия получи правото да изпълни наказателен удар, след игра с ръка на френски бранител, но Мемфис Депай пропусна да направи поражението малко по-почетно.

В другата среща от тази група Гърция победи Гибралтар при своето гостуване с 0:3.