Фиорентина е на полуфинал за Купата след драма в Бергамо
"Виолетовите" сразиха с 3:2 Аталанта, успехът дойде в последните секунди на двубоя

Фиорентина се класира за полуфиналите на Купата на Италия след победа с 3:2 над Аталанта, като успехът на „виолетовите“ дойде в добавеното време на втората част.

Сблъсъкът в Бергамо бе изпълнен с обрати като първо гостите откриха резултата в 9-ата минута след гол на Кшищоф Пьонтек от дузпа.

Аталанта се върна в мача с изравнително попадение на Запакоста в 30-ата, а Жереми Бога направи обрата пълен в 56-ата.

В 71-ата минута гостите получиха правото да изпълнят втора дузпа, като отново Пьонтек застана зад топката. Първоначално вратарят на “бергамаските” спаси, но топката се върна при поляка, който не сгреши и резултатът бе изравнен.

Осем минути по-късно гостите останаха в намален състав след втори жълт картон на Лукас Мартинес.

Въпреки това Фиорентина стигна до успеха с попадение в третата минута от добавеното време на Миленкович.

Така „виолетовите“ ще срещнат на полуфиналите победителя от сблъсъка Ювентус – Сасуоло, който се играе от 22:00 часа днес.