"Виолетовите" разгромиха своя съперник и го запътиха към втора дивизия

Фиорентина разгроми Сампдория с 5:0 в среща от 32-рия кръг на италианската Серия А. Това поражение запъти мощно “моряците” към Серия Б, тъй като шансовете им за спасение вече са минимални.

Сампдория е последен в класирането с актив от 17 точки – на десет пункта от спасителната зона при шест оставащи кръга до края. Фиорентина пък събра 45 точки с този изразителен успех и е на 8-ата позиция в таблицата.

През първото полувреме “виолетовите” вкараха само един гол на своя съперник. Кастровили даде аванс на тима в добавеното време, възползвайки се от подаване на Бираги.

След почивката играчите на Фиорентина бяха безпощадни, забивайки още четири гола. Додо, Дънкан, Куаме и Терзич вкараха по едно попадение за успеха с 5:0.

В следващия кръг Фиорентина гостува на Салернитана и ще преследва нов успех, докато Сампдория приема Торино в търсене на първа победа от 19 март насам.