"Жребците" инкасираха цели 6 гола във вратата си... и то през първото полувреме.

Отборът на Фрайбург унижи Борусия Мьонхенгладбах с 6:0 като гост в двубой от 14-ия кръг на Първа Бундеслига. Още по-любопитното е, че възпитаниците на Кристиан Щрайх реализираха и шестте попадения през първото полувреме от срещата.

С победата гостите заемат 4-ата позиция във временното класиране, а Борусия е на 13-ото място с 18 пункта.

Гостите излязоха напред в резултата още във 2-ата минута, когато Максимилиан Егещайн бе точен, а малко след това Кевин Шаде удвои.

В 12-ата минута Филип Линаарт направи преднината на Фрайбург класическа. Седем минути по-късно Николас Хьофлер реализира четвърто попадение за своя тим.

Футболистите на Кристиан Щрайх продължиха да поддържат високо темпо на игра и резонно стигнаха до нови два гола. В 25-ата минута Лукас Холер също записа името си сред голмайсторите, а 8 минути преди края на първата част  Нико Шлотербек оформи разгромното 6:0.