Франция се справи с “Дружина Полска” след шоу на Жиру и Мбапе
"Петлите" вече чакат с интерес какво ще се случи в двубоя между Англия и Сенегал, тъй като именно срещу един от двата тима те ще се изправят на четвъртфиналите.

Настоящият световен шампион Франция се класира за фазата на четвъртфиналите на Мондиала, който се състои в Катар.

“Петлите”, водени от Дидие Дешан, победиха с 3:1 състава на Полша в сблъсък, който се проведе на стадион “Ал Тумама”.

По този начин французите ще се изправят в следващата фаза от надпреварата срещу победителя от двубоя между Англия и Сенегал, който стартира от 21:00 часа.

Франция се справи с "Дружина Полска" след шоу на Жиру и Мбапе 1

Французите съвсем заслужено триумфираха над “Дружина полска”, тъй като показаха по-добра игра и през двете полувремена.

Най-чистата ситуация за Полша в мача дойде няколко минути преди края на първото полувреме, когато Пьотр Жиелински излезе на отлична стрелкова позиция, но шутът му попадна в обсега на Юго Лорис, който изби. Последва суматоха в наказателното поле на “петлите” впоследствие, но до гол така и не се стигна.

Първото попадение за Франция в срещата пък падна в 44-ата минута, когато след многоходова комбинация топката стигна до Килиан Мбапе, който изведе Оливие Жиру със страхотен пас, а централният нападател с премерен удар не остави шансове на Войчех Шчесни.

В 57-ата минута “петлите” можеха да удвоят аванса си след удар на Мбапе, но топката премина на сантиметри от вратата на Полша.

Интригата в двубоя обаче окончателно свърши в 74-ата минута. Тогава Усман Дембеле добре проби по крилото и предостави подаване по земя към Килиан Мбапе, който с мощен шут от границата на наказателното поле бе точен.

В добавеното от съдията продължение – 91-ата минута, Мбапе отново се разписа след асистенция на Маркус Тюрам, а в 99-ата минута Робърт Левандовски от дузпа оформи крайния резултат.

Любопитното е, че Левандовски получи правото да изпълнява дузпа два пъти, след като Юго Лорис напусна голлинията си преждевременно при първия опит от бялата точка.

Франция – Полша 3:1

1:0 Оливие Жиру (44′)

2:0 Килиан Мбапе (74′)

3:0 Килиан Мбапе (90’+1′)

3:1 Роберт Левандовски (дузпа 90’+9′)

Ето и съставите на двата отбора:

Франция: 1. Юго Лорис, 22. Тео Ернандес, 18. Дайо Упамекано, 4. Рафаел Варан, 5. Жул Кунде, 14. Адриен Рабио, 8. Орелиан Чуамени, 7. Антоан Гризман, 11. Усман Дембеле, 10. Килиан Мбапе, 9. Оливие Жиру

Селекционер: Дидие Дешан

Полша: 1. Войчех Шчесни, 18. Бартош Бережински, 14. Якуб Кивор, 15. Камил Глик, 2. Мати Кеш, 10. Гжегож Криховяк, 24. Пшемислав Франковски, 19. Себастиан Шимански, 20. Пьотр Жиелински, 13. Якуб Камински, 9. Роберт Левандовски