Гибралтар е на точка от промоция в Лига “С” след нулево реми
Селекцията на Хулио Рибас не успя да измъкне победата от Сан Марино, който игра втората част в намален състав

Сан Марино и Гибралтар не успяха да си отбележат в двубоя от Група D2 на Лига на нациите.

Гибралтар, който преди три дни допусна поражение с 0:3 от българските национали в контрола, игра почти цяло второ полувреме с човек повече, но така и не успя да се възполва от числения си превес.

В 49-ата минута Давиде Самончини получи червен картон за високо вдигнат крак и Сан Марино трябваше да довърши двубоя в намален състав.

Най-чистото положение за гостите дойде в 79-ата минута, когато Де Бар остана сам срещу стража на Сан Марино, но показа неточен мерник и прати в аут.

Въпреки пропуснатия шанс, Гибралтар се нуждае само от точка от последния си мач срещу Лихтенщайн, за да мине в горната дивизия „С“.