Глазгоу Рейнджърс надви ПСВ в Айндховен и влетя в ШЛ
Шотландският тим се завръща сред най-добрите в Европа

С гол на Антонио Чолак се прекрати 11-годишна пауза без участие в груповата фаза на Шампионската лига за Глазгоу Рейнджърс, който победи с 1:0 ПСВ Айндховен като гост и с общ резултат 2:3 продължава към групите на турнира.

Вицешампионите от Лига Европа се впуснаха напред в началото, като Джон Лундстрам стреля  встрани от вратата на Валтер Бенитес.

Оттам нататък домакините задаваха темпото, но разточителството на ПСВ не им донесе гола.

След като капитанът на ПСВ Люк де Йонг беше заменен с контузия на почивката, имаше усещането, че балансът на силите може да се промени в полза на Рейнджърс и това се случи. Шотландците поведоха в средата на второто полувреме, когато Малик Тилман преодоля Андре Рамальо Силва, преди да пусне пас към Чолак за лесно чукване на топката в мрежата.