Григор Димитров се справи с лекота с Гомес на старта в Барселона
Българинът не даде никакви шансове на еквадорския си опонент

Григор Димитров започна уверено учасието си на турнира в Барселона от категория АТП 500, след като победи еквадореца Емилио Гомес с 2:0 сета – 6:3, 6:1 в отделните части, в среща от втория кръг. Българинът влезе като сериозен фаворит в срещата и не даде никакви шансове на съперника, който заема 120-ото място в ранглистата.

Димитров имаше колебания само в първите геймове на двубоя, като не успяваше да намери ритъма си на ретур. До резултат 4:3 в полза на българина, нямаше пробиви на корт ‘Рафа Надал’. В осмия гейм Димитров проби на 15 точки и поведе с 5:3. Българинът затвърди пробива и спечели първия сет с 6:3.

Българинът продължи да бъде много солиден на сервис и удряше мощни удари от форхенд. Във втория сет Димитров даде само гейм на съперника, след като бе пробит при 3:0. Гришо бързо върна пробива и поведе с 4:1, а доминацията му продължи и спечели с лекота втория сет за 33 минути.

В следващия кръг Димитров очаква победителя от мача Алекс де Минор – Александър Шевченко.