Гришо повали Вердаско за два часа и половина
Димитров загуби първия сет, но след това беше безапелационен

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се наслади на солиден старт на Откритото първенство на Великобритания, надигравайки испанския ветеран Фернандо Вердаско с 3:1 сета – 3-6, 6-3, 6-4, 6-4 за два часа и половина игра.

Във втория кръг на Уимбълдън съперник на Димитров ще бъде казахстанец – Александър Бублик или Михаил Кукушкин.

Левичарят от Испания спечели първата част с 6-3, след като успя да пробие в осмия гейм. Гришо съумя да възстанов паритета резултата, триумфирайки във втория сет със същия резултат.

В третия сет един пробив беше достатъчен на хасковлията, за да поведе. Пробивът беше в петия гейм, а след това Димитров сервира уверено и задържа аванса си до края.

В четвъртия сет Вердаско първи имаше шанс да пробие, но не успя. Двамата взимаха сервис геймовете си до 3-3, после хасковлията проби за 4-3. Димитров после уверено затвори мача в своя полза.