Хеттрик на Калвърт-Люин изстреля Евертън на върха

С първия хеттрик в кариерата на Доминик Калвърт-Люин и дебютно попадение на новото попълнение Хамес Родригес Евертън записа втора поредна победа в Премиър Лийг, разгромявайки игралия с 10 души през второто полувреме Уест Бромич Албиън с 5:2.

След успеха, при който точен беше също Майкъл Кийн, Карамелите се изстреляха на първо място във временното класиране на Висшата лига с максимален актив от шест точки. В първия кръг Евертън взе скалпа и на Тотнъм.

Уест Бромич излезе напред след ранен гол на Грейди Диангана, а бразилецът Матеус Перейра бе точен в началото на второто полувреме, за да направи резултатата 2:2, но в крайна сметка Албиън логично отстъпи.

Повратният момент в двубоя дойде в добавеното време на първата част, когато Киърън Гибс получи червен картон, а секунди след това и мениджърът на тима Славен Билич бе отпратен на трибуните.

Уест Бромич се закотвиха на дъното, като преди седмица те бяха разгромени у дома от Лестър с 3:0.